Hotel Gdynia - sauna

Kojące olejki eteryczne, przyjemne ciepło otulające całe ciało i schludne drewniane wnętrza - to wszystko czeka na naszych Gości, którzy zechcą skorzystać z sauny w naszym hotelu w Gdyni. Sprawdź, jak działają nasze sauny - fińska i parowa.

Sauna parowa i fińska w hotelu w Gdyni

W naszym hotelu urządziliśmy dwie sauny - fińską i parową. W pierwszej z nich doprowadzamy do temperatury od ok. 80 do 110 stopni °C, a zarazem utrzymujemy niską wilgoć, by uzyskać suche powietrze. Klientom korzystającym z sauny fińskiej w hotelu w Gdyni zalecamy przed wejściem:

  • obmyć się w ciepłej wodzie,
  • rozebrać się do naga,
  • zrelaksować się i wyciszyć.

Po cieplnej kąpieli można się schłodzić w zimnej wodzie, np. pod prysznicem. A potem? Nic nie stroi na przeszkodzie, by kontynuować relaks np. w hotelowym barze czy restauracji.

Z kolei Gości chcących wypocząć w saunie parowej zapraszamy do pomieszczeń wyłożonych ceramiką. Utrzymujemy w nich niższe temperatury niż w przypadku sauny fińskiej (maks. 55 stopni °C), ale za to uzyskujemy większą wilgotność. 

sauna fińska i parowa hotel gdynia

Korzyści z sauny dla zdrowia

Korzyści z sauny są liczne. Regularne kąpiele cieplne pomagają pozbyć się toksyn z organizmu, a także podnosi ciśnienie krwi, jeśli jest zbyt niskie. Wiele osób odwiedzających nasz hotel w Gdyni twierdzi, że po skorzystaniu z sauny czują się lepiej. Zauważają u siebie poprawę metabolizmu, redukcję masy ciała, zmniejszoną bolesność mięśni i lepszą jakość snu.

Ponadto sauna może stanowić relaksujące środowisko, które sprzyja głębokiemu oddychaniu i zmniejsza napięcie. Dowiedziono, że sauna może pomóc w łagodzeniu objawów depresji poprzez zwiększenie poziomu endorfin i serotoniny w organizmie.

Warto więc choć raz doświadczyć dobrodziejstw naszych saun na własnej skórze - dosłownie i w przenośni!

Wakacje marzeń nad polskim morzem

Copyright 2025